Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»
17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу.
Виставка підготовлена двома мовами - українською та німецькою, з тим, щоб бути адресованою саме українським біженцям в Дюссельдорфі та регіоні. За допомогою освітніх заходів, зустрічей з очевидцями, презентацій книг, фільмів і художніх виставок проєкт встановлює додатковий зв'язок з міською громадою. Для української молоді, що через повномасштабну війну опинилася в Дюссельдорфі, було проведено екскурсію і заняття з виставкою "(Не)дитячі історії", яка є спільним проєктом УЦВІГу і "Вчимося пам'ятати". Заняття провела координаторка формальної освіти УЦВІГ Ольга Лімонова, що завітала до Дюссельдорфу спеціально до цієї події. Реакція української молоді переконала нас в тому, що наша робота дуже важлива і потрібна, особливо під час війни! Почувши звернення українською мовою, учасники аж засяяли посмішками. Виставка останнім часом набуває нових смислів, тому доводиться з обережністю підходити до вибору тем занять. Саме через це було обрано тему, яка близька молодим людям, що вимушено стали біженцями: як підлітки і молодь в сучасній страшній ситуації допомагають старшим, впливають на прийняття рішень, підтримуюють своїх батьків. Заняття пролетіло непомітно, залишивши глибокі враження як в учасників, так і в тренерки.
Бажаємо всім нам якнайшвидшої перемоги України! Для того, щоб долі українських людей різного віку не залежали від рішень диктаторів і терористів в москві! Українська молодь гідна мати європейські перспективи і право вільно обирати, де жити і чим займатись в житті!!!
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]