Оголошуємо набір на щорічний освітній семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять» (м. Кам’янець-Подільський, липень 2020 р.)
Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України) та посольства Держави Ізраїль в Україні оголошує набір учасників освітнього семінару-школи «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України. Під час навчання у форматі лекцій, дискусій, тренінгів, екскурсій та обговорень, учасники розглянуть різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, політику тоталітарних режимів, нацистський геноцид щодо євреїв, рух опору, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, особливості ідеології нацистського антисемітизму, міждисциплінарні підходи до історії Голокосту, інші геноциди Другої світової війни та сучасності, питання історичної пам’яті тощо. Значну частину програми буде присвячено обговоренню методик викладання історії Голокосту в школі.
Семінар відбудеться 12 – 17 липня 2020 р. у м. Кам’янець-Подільський.
Термін подачі заявки – до 18 травня 2020 р.
Відповідь (орієнтовно) – 27-29 травня 2020 р.
Учасників цього навчально-методичного семінару, які запропонують свої власні авторські методики чи методичні розробки з різноманітних аспектів теми, розпочнуть викладання теми у власних навчальних закладах чи вдосконалять власні підходи за результатами навчання, буде запрошено взяти участь в навчально-методичному стажуванні в Музеї «Яд Вашем» (Єрусалим) та інших освітніх програмах партнерів УЦВІГу
Заявку на участь в семінарі потрібно заповнити через онлайн-форму за посиланням:[https://forms.gle](доступне також на сайті УЦВІГ [http://www.holocaust.kiev.ua])
Організатори забезпечують харчування та проживання учасників протягом усього часу семінару, витрати на екскурсії та безкоштовно надають навчально-методичні матеріали (незалежно від конкурсної або позаконкурсної участі).
Проїзд до та від місця проведення семінару – за рахунок учасників.
Вступний внесок за участь у семінарі-школі на конкурсній основі – 500 грн. Він сплачується протягом тижня після підтвердження участі. Мінімальна кількість учасників за конкурсним відбором – 20 осіб, максимальна – 25 осіб
Вартість участі в семінарі-школі поза конкурсом – 6100 грн. Вона сплачується протягом тижня після підтвердження Вашої реєстрації листом від організаторів. Максимальна кількість позаконкурсних місць на школі – 10. Позаконкурсна участь означає, що місце гарантовано закріплене за учасником одразу після сплати зазначеної вартості. Гарантована реєстрація буде відбуватися у порядку подання заявок до набору повної кількості позаконкурсних місць. Якщо бажаючих буде більше, усі понад першу десятку автоматично братимуть участь у загальному конкурсі. За умови звільнення місць (відмова, хвороба, відсутність оплати) право позаконкурсної участі перейде до наступного по порядку заявника. Проживання та харчування позаконкурсних учасників організовується централізовано разом з усією групою. Позаконкурсна участь в семінарішколі НЕ означає автоматичної участі в навчально-методичному стажуванні в Музеї «Яд Вашем» (Єрусалим) та/або інших освітніх програмах партнерів УЦВІГу
У разі відмови від участі після 15 червня для позаконкурсних учасників та після 22 червня для інших учасників вступні внески НЕ повертаються. Участь в усіх заходах освітнього семінару-школи є обов’язковою.
Усі учасники школи отримають сертифікати у відповідності до постанов Кабінету Міністрів № 800 та № 1133 щодо Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників. За потреби буде можливим укладення між закладом освіти та ВГО «Український центр вивчення історії Голокосту» договору про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації
Програма освітнього семінару-школи «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять» складається з 38 навчальних годин.
З додатковими питаннями звертайтеся:
Український центр вивчення історії Голокосту
Телефон / факс: (044) 285-90-30
Електронна адреса: uhcenter@holocaust.kiev.ua
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]