"Додому в нікуди: повернення вцілілих у Голокості євреїв на Закарпаття та їх відносини з сусідами"
27.07.2023 року відбудеться публічна лекція історика Павла Худіша:
"Додому в нікуди: повернення вцілілих у Голокості євреїв на Закарпаття та їх відносини з сусідами"
Анонс лекції.
"Повернення на Закарпаття євреїв, які вижили в Голокості, характеризувалося численними конфліктами з сусідами відносно майна та землі. Вцілілі євреї опинилися в центрі трикутника:
- особистої травми після Голокосту,
- втрати житла та засобів до існування,
- а також індиферентності, а подекуди й відвертої ворожості оточуючих.
Ми спробуємо проаналізувати:
- які рішення приймали вцілілі євреї на Закарпатті, щоб захистити себе?;
- хто був відповідальним за редистрибуцію майна євреїв?
- як реагували сусіди і влада на повернення вцілілих у Голокості євреїв?"
Лекція відбудеться 27.07.2023 о 18:00, онлайн в рамках проєкту Мережа пам'яті, що реалізується Фондом "Меморіал убитим євреям Європи", Українським Центром Вивчення Історії Голоксоту, ГО Інша Освіта за дружньої фінансової підтримки МЗС Німеччини.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]