Захід солідарності з Україною "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост".
На початку квітня 2022 року відбувся захід солідарності з українськими вченими: "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост". Напад Росії на Україну спричинив руйнування міст і селищ, загибель тисяч людей та переміщення мільйонів людей. На заході виступили українські вчені: Юлії Абібок (Донецька область-Львів), Ігоря Дворкін (Харків-Львів), Артема Харченко (Харків-Львів) та Анатолія Подольський (Київ), життя яких було порушено російською агресією. Говорячи про Київ, Львів і Харків, вони обговорювали свою роботу та досвід війни. Модераторами заходу були: Наталія Лазар (Музей Голокосту, Вашингтон) та Елісса Бемпорад (Університет Нью-Йорку).
Під час такого обговорення виступив директор УЦВІГ, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидат історичних наук Анатолій Подольський. Він поділився власними думками і переживаннями, що стосувались життя в прифронтовому Києві, нашій столиці, в перші тижні російської військової агресії проти України. Також він підняв питання вивчення і викладання історії геноцидів, зокрема історії Голокосту після перемоги України у війні проти рф. Очевидно, нам не уникнути компаративних студій і ми приречені будемо переглянути певні концептуальні підходи до дослідження військових злочинів та злочинів проти людяності. Досвід цієї війни обов’язково вплине на такі дослідження.
Зустріч проводилась за підтримки: Center for the Study of the Holocaust, Genocide and Crimes Against Humanity at the Graduate Center--CUNY, in association with The Center for Jewish Studies at the Graduate Center—CUNY and The Jack, Joseph and Morton Mandel Center for Advanced Holocaust Studies, United States Holocaust Memorial Museum
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]