Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"
Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"
З цією метою у п’яти західноукраїнських громадах Львівської, Волинської та Рівненської областей – Рава-Руська, Кисилин, Острожець, Прохід та Бахів – споруджено меморіали. Вони увічнюють історію колись квітучого життя єврейського населення та його винищення. Нині проект продовжується у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей.
У 2010 році з ініціативи Американського єврейського комітету (AJC) зібралась міжнародна коаліція «Захистимо пам’ять». До неї увійшли:
* Яхад-Ін Унум
* Комітет у справах збереження єврейських цвинтарів у Європі
* Український єврейський комітет
* Український центр вивчення історії Голокосту
* Конгрес європейських рабинів
* Консультантами проекту є Німецька народна спілка по догляду за військовими могилами та Центральна Рада євреїв Німеччини.
Німецький федеральний уряд окремою статтею бюджету виділив фінансування для спорудження пам’ятників на місцях масових розстрілів євреїв у Східній Європі. Проект «Захистимо пам’ять» розпочав свою роботу у 2011 році як пілотний проект під патронатом Міністерства закордонних справ.
Михайло Тяглий, Віталій Бобров та д-р Анатолій Подольський, Український центр вивчення історії Голокосту, провели семінари для вчителів та учнів на тему Голокосту у Східній Європі. Історики Світлана Бурмістр та Рей Брендон виступили експертами проекту.
До Наглядової ради проекту входять д-р Андрей Ангрік (історик), д-р Ульріх Бауманн та Уве Ноймеркер (обидва представляють Фонд «Меморіал вбитим жертвам Європи»), проф. Габбо Кнох (Кельнський університет), д-р Томас Лутц (Фонд «Топографія терору»), проф. Ґюнтер Морш (Фонд «Бранденбурзькі меморіали), д-р Андрій Портнов (історик) та д-р технічних наук Ґюнтер Шлюше (Фонд «Берлінський мур»).
Створені проектом «Захистимо пам’ять» меморіали присвячені усім єврейським жертвам, що загинули внаслідок масових розстрілів під час Голокосту. Плекаємо надію на те, що спорудження п’яти пам’ятних місць приверне увагу до масштабу нацистського свавілля в Україні, який довгий час не усвідомлювався, та поряд з гідним вшануванням пам’яті жертв сприятиме ґрунтовному історичному дослідженню.
Український вебсайт проекту: http://protecting-memory-ua.org/
Загальний вебсайт проекту українською, німецькою та англійською: http://www.protecting-memory.org/
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]