Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Як тепер говорити про Голокост?

insidethegatesНа початку минулого року ми презентували переклад книжки “Війна Клари” на основі щоденників жовківчанки-підлітка, яка 18 місяців переховувалася у саморобному підвалі будинку від нацистів, а потім заледве пережила наступ та бомбардування радянської армії. Тоді для майже усіх наших слухачів та читачів ця історія була жахливим свідченням Голокосту, тієї епохи. Сьогодні багато з нас мають власний досвід життя у сховищах, сотні тисяч з нас - тижнями без доступу до їжі, води, електрики, під постійними обстрілами та втратами близьких.

Після перших днів війни ми з колегами усвідомили, що не зможемо говорити про досвід Голокосту та тієї війни без включення досвіду війни теперішньої. Реальність цієї війни, злочини російських окупантів проти людяності, досвід наших співгромадян, вигляд наших міст та сіл - усе викликає болісні флешбеки до розповідей тих, кому вдалося ту війну пережити, до свідчень про тих, кому її пережити не вдалося.

А як змінилося Ваше розуміння теми Голокосту й Другої світової війни тепер? Чи допомагає Вам досвід роботи з цими темами впоратися з жахами сучасності? Які слова Ви шукаєте і чи знаходите для розмови з дітьми або колегами?

Пишіть нам про це, якщо маєте бажання поділитися. Якщо Ви дозволите (напишете “дозволяю” у листі) - ми хотіли би публікувати Ваші відгуки на своїй сторінці для спільного обміну й обговорення. Якщо писатимете у коментарях - то це й так публічно.

Давайте спробуємо знайти нові слова та підходи для розмови разом.

Останні Новини

Дивитися всі

Top