ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського
17-19 травня 2019 року в Києві відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського!
Цього року на участь в конкурсі було подано 56 дослідницьких та творчих робіт, з них 34 роботи рецензентами були рекомендовані до участі у фінальній частині.
Протягом трьох днів конкурсантки та конкурсанти, їхні наукові керівники, члени журі та організатори слухали виступи учасників, брали участь у різноманітних заняттях, дивились художні та документальні фільми, присвячені трагічним та складним подіям ХХ століття.
Вітаємо всіх переможців та їхніх наукових керівників!
В секції дослідницьких робіт:
Перше місце- Ткачук Юлія "Рятівники євреїв Чернівців під час Голокосту", наукова керівниця Герасим Наталя (Чернівці);
Друге місце - Зоураб Катерина "Авторська екскурсія «Полтава. Голокост. Місця пам’яті», наукова керівниця Москаленко О. (Полтава);
Друге місце - Негода Ігор та Корівник Марія "Особлива мішень для нацистів (відеоробота)", наукові керівники Гедз В., Ашенко А., Мельник Т., Ковалінська М.(Макарів);
Третє місце - Глухова Єва "Діна Пронічева: доля країни через долю людини", наукова керівниця Фрідман Ірина (Київ);
Третє місце - Нечепуренко Артем "Проблеми збереження історичної пам'яті про пораймос в Україні", наукові керівниці Барабаш Н.О. і Капильцова В.І. (Кривий ріг)
В секції творчих робіт:
Перше місце - Панасенко Ольга "Діти Голокосту", наукова керівниця Фузік Л. (Київ);
Друге місце - Лазарук Марина "Серія робіт 1. Закатована. 2. Розстріл. 3. 31 марта. Охранники концлагеря Берген-Бельзел…трупы узниц. 4. 1 апреля 9:16. Газовая камера", наукова керівниця Заліва Т. (Київ);
Друге місце - Семеній Маргарита "Експресивно забарвлена лексика в поетичній збірці «Бабин Яр. Голосами» Маріанни Кіяновської", наукова керівниця Шевчук Валентина (Хорошівка, Житомирська обл);
Третє місце - Ковальчук Яна Серія малюнків «Історія однієї родини», наукова керівниця Кулішова О. (Острожець, Рівненської області);
Третє місце - Правоторова Анастасія "Серія малюнків у техніці «комп’ютерна графіка» на тему: «Історія – життя пам’яті», наукова керівниця Антіпова С.(Кам'янське)
Конкурс відбувається за підтримки Ассоциация еврейских организаций и общин (Ваад) Украины и Посольства Держави Ізраїль в Україні.
Фото: Валентина Шевчук, Віталій Гедзь
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]