Встали мы плечом к плечу…
Музей истории и культуры евреев Беларуси, Национальный архив Республики Беларусь, Республиканский фонд «Холокост» в издательстве «Асобны Дах» (г. Минск, 2005) издали книгу «Встали мы плечом к плечу… Евреи в партизанском движении Белоруссии. 1941-1944 гг.». Составитель книги директор Музея, кандидат исторических наук И.Герасимова, рецензент кандидат исторических наук Е.Барановский. В книге собраны тысячи фамилий партизан-евреев. Кроме того в ней присутствуют интересные документы времен Второй мировой войны (в нынешней Белоруси пишут «Великая Отечественная»), а именно – документы об антисемитизме в партизанских отрядах и среди тогдашних белорусов. Несмотря на бросающиеся в глаза советские штампы в книге и советский упор на вопросы «героического сопротивления», коего до сих пор «требуют» от еврейского гражданского населения, некоторые слои общества СНГ, книга оставляет приятное впечатление. Она отлично оформлена, в ней встречаются обороты о «Второй мировой войне», она приводит факты расстрелов немцами ксендзов за попытки оказать евреям помощь. Нужно отметить, что, зная положение дел в Белоруси, мы можем только отметить мужество издателей и составителя, которые все-таки смогли показать разные стороны истории Холокоста. Тираж в 500 экземпляров и отсутствие указания на средства, за которые была издана книга, позволяют нам предполагать, что на этот раз обошлось без участия вездесущего президента Беларуси. Мы благодарны нашим коллегам за введение новых фактов и документов в научный оборот.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]