Семінар-школа “Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять”, 2024
Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) провів щорічний семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
Протягом 5 днів учасники мали можливість взяти участь в лекціях, дискусіях, тренінгах, обговореннях, розглянути різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, політику тоталітарних режимів, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, особливості ідеології нацистського антисемітизму, міждисциплінарні підходи до історії Голокосту, інші геноциди Другої світової війни та сучасності, питання історичної пам’яті, вплив війни росії проти України на дослідження, викладання та пам’ять про Голокост та інші актуальні теми.
“Перш за все, для мене такий семінар — це свіжий ковток повітря. Я відчуваю себе серед однодумців, я відчуваю себе важливою, і, що дуже важливо, професійно я відчуваю, що також маю якусь цінність. Спілкування з такими титанами історичної науки — це те, чого не вистачало. Скажу вам чесно, якби у мене був вибір піти ще кудись, ну, звичайно, я б все одно була тут. Я дуже вдячна за такого роду семінар, без пафосу, чесно, це найкращі події в моєму житті, я живу цим, я чекаю цих подій. Я дуже задоволена і рада, що УЦВІГ став частиною мого життя, це мій професійний ріст, це моя мотивація, і це для мене поштовх до розвитку не тільки професійного, а й особистого”. — Наталя Сауляк, Вилянська гімназія Томашпільської селищної ради Вінницької області.
“Враження від семінару надзвичайно приємні. Дійсно важливо в сучасних умовах поглиблювати знання з теми Голокосту, тому що доля євреїв якраз суголосна з нами, українцями, в сучасних умовах; багато схожого. Важливо шукати шляхи вирішення власне нашого питання, спираючись на історію. Дякую всім лекторам, всім учасникам, які дійсно за цей семінар стали хорошими друзями, знайомими. Дякую за атмосферу, за позитив, за цікавий виклад думок і, найголовніше, як для мене, предметника, за практичні кейси, які буду використовувати у подальшій роботі.” - Сергій Гаврилюк, приватна школа 'Афіни' м. Києва
Семінар-школа проходив за фінансової підтримки Міжнародного проєкту “Слідами пам'яті” Єврейської громади Дюссельдорфа, Вааду України та Посольства Держави Ізраїль в Україні.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]