Оголошено результати конкурсу з використання Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії
Близько двох місяців тому, у березні 2012 р., Український центр вивчення історії Голокосту оголосив про проведення конкурсу серед вчителів та школярів, котрі використовують у навчанні комплекти Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії, розроблені в рамках загальноєвропейського проекту ОБСЄ (Офісу демократичних інституцій та прав людини) Українським центром вивчення історії Голокосту та Всеукраїнською асоціацією вчителів історії та суспільних дисциплін «Нова доба».
Метою конкурсу був відбір та презентація розробок уроків, заходів, проектів з використанням згаданих Навчальних матеріалів. Брати участь у проекті міг кожен вчитель зі своїм класом, котрі отримали від Центру комплект Навчальних матеріалів та працювали з ними у школі. Головною ідеєю було зібрати кращі приклади запровадження згаданих Навчальних матеріалів в навчальний процес та поділитися цими розробками з колегами.
Матеріалом для подачі на конкурс могли бути плани-конспекти уроків та/або навчальних чи виховних заходів, фото- та відеоматеріали, учнівські роботи, матеріали проектів, презентації тощо. Головним було розробити і провести даний захід з учнями, а також підготувати матеріал для поширення серед колег-вчителів.
21 травня було підведено підсумки конкурсу: подані роботи було ретельно прорецензовано та відповідно до цього розподілено призові місця. Серед поданих робіт були як уроки історії, так і виховні години, тренінгові заняття, семінари для вчителів та учнів, тренінгові заняття тощо. Іншими словами, до журі конкурсу було подано багато гарних розробок з усієї країни і, на жаль, відмітити призовими місцями всіх було неможливо.
Тим не менш, визначити призові місця було необхідно, і цю непросту задачу журі конкурсу виконало наступним чином:
1 місце у конкурсі – не було присуджено.
2 місце у конкурсі було присуджено п. Колодяжному Сергію Івановичу, вчителю історії Полтавської гімназії № 33, за розробку уроку для 11 класу до теми «Країни Азії та Африки в другій половині ХХ - на початку ХХІ ст.»
3 місць, натомість, було присуджено декілька. Серед призерів п. Ковтун Лариса Олександрівна, вчитель історії, методист, директор Турбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, з розробкою уроку для 10 класу на тему «Тоталітарний та диктаторський режим»; п. Кожем’яка Оксана Леонідівна, учитель історії та права Донецького ліцею № 12, з планом тренінгу з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії «Розуміти і поважати інших» для 11 класу; п. Маркусь Наталія Іванівна, котра представила проект для учнів з дослідження історичної пам’яті, а також кілька розробок виховних занять для учнів різного віку.
Згідно з умовами конкурсу, на призерів чекають премії, а на авторів десяти найкращих розробок також подарунковий комплект літератури від Українського центру вивчення історії Голокосту.
Наразі матеріали авторів, відмічених призовими місцями, готуються до публікації. Незабаром з ними можна буде ознайомитися на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту, в розділі «Освітня діяльність», підрозділі «Навчальні матеріали з протидії антисемітизму, дискримінації, ксенофобії».
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]