Презентація спогадів «Війна Клари» у Жовкві
12 березня у приміщенні гетьманської зали Жовківського замку відбулася презентація українського перекладу "Війна Клари", котрий вийшов друком в серії «Бібліотека спогадів про Голокост». Ще нещодавно дану книгу презентували у Києві, а сьогодні символічно цю подію отримали змогу побачити мешканці міста, місцеві історики, вчителі та усі бажаючі.
Учасники заходу переглянули виступи основних дійових осіб, зокрема сина авторки Елі Крамера, співавтора книги Стівена Гланца, однієї з дійових осіб книги Метуки Корнберг. Модератором та організатором даного заходу у Жовкві був Володимир Герич виконавчий директор фонду «Міжнародна співпраця для Жовкви». Своїми міркуваннями також поділилися вчителька історії, учасниця проекту "Захистимо пам'ять" Наталія Гурська та мешканка будинку, де переховувалася Клара Шварц. Книга "Війна Клари" дозволяє створити простір для роздумів, дає можливість відчути історичний контекст епохи через складну та трагічну історію звичайної єврейської сім'ї. Сьогодні Клара Шварц - Крамер на сторінках своїх спогадів розповіла про ту Жовкву часів Другої світової війни, яка невідома мешканцям міста. Висловлюю велику вдячність організаторам, Українському центру вивчення історії Голокосту, що сприяли виходу українського перекладу та повернули уродженку нашого міста додому.
Михайло Скрипка,
вчитель історії, м. Жовква, Львівська область
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]