27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 2007
27 січня 2007 року Київська гімназія східних мов разом з Українським центром вивчення історії Голокосту провела Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, що проводиться в багатьох європейських країнах, після рішення ООН в листопаді 2005 року про збереження пам'яті про Голокост, дослідження та викладання цієї теми заради не повторення масових геноцидів в історії людства.
На Меморіальному дні в гімназії були присутні викладачі та учні шкіл Києва, Білої Церкви та Броварів, також науковці, співробітники Українського центру вивчення історії Голокосту, представники Фонду історичних відеодокументів з Університету Південної Каліфорнії (США). Викладачі та учні підготували та прочитали тексти, уривки зі щоденників, вірші відомих авторів, які думали та писали про трагедію євреїв в роки нацизму. Були прочитані уривки зі щоденників Анни Франк, Давида Рубиновича, Хани Вейман, Паула Фрідмана, лист Віарда Равелінга Володимиру Янкелевичу, тексти та вірші Василя Гроссмана, Іллі Еренбурга, Пауля Целана та інших авторів. Також в рамках Меморіального Дня учасники подивилися фільм Сергія Буковського "Назви ім'я своє", який побудований на спогадах тих, що пережили Катастрофу та мали можливість взяти участь у дискусії з проблем, які пролунали у фільмі. Це була перша в Україні публічна дискусія з приводу фільму "Назви ім'я своє", презентація якого відбулася у Києві в жовтні 2006 року за участі Стівена Спілберга. Для тих хто взяв участь в Міжнародному дні пам'яті Голокосту, він запам'ятався надовго, і, можливо змусив замислитись над цінністю людського життя.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]