Вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»
19 листопада 2021 року в рамках проєкту «Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну» відбувся вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»
Цей проект реалізується Освітнім центром «Простір толерантності» у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту.
Семінар проводився для педагогів, які викладають предмети суспільно-гуманітарного циклу, тренерок(ів) з прав людини та громадянської освіти. Учасники отримають електронний сертифікат згідно вимог МОН.
Зміст: Щойно нацистських загарбників було вигнано з теренів України, почалися перші спроби вшанування пам’яті про Голокост. Згодом, на державному рівні ця пам’ять зазнавала маніпуляцій, викривлень та утисків. Так само страждали і її носії. Однак, на рівні конкретних осіб, родин, сіл та містечок, часто всупереч неофіційним заборонам, пам’ятали своїх єврейських сусідів, своїх вбитих одноплемінників. І знаходили можливості виразити цю пам’ять у конкретних діях та знаках. Зі здобуттям незалежності ситуація отримала новий вимір, однак картина пам’яті все ще залежала й залежить від конкретних людей та їхніх історій.
На вебінарі розглянули приклади, що вирізняються із загального контексту та показують, наскільки важливими є особисті історії та дії кожної конкретної людини.
Тренери: Анатолій Подольський, кандидат історичних наук, директор Українського центру вивчення історії Голокосту.
Віталій Бобров, координатор освітніх проєктів УЦВІГ, тренер, референт, автор та редактор занять, розробник навчальних програм, ментор у проєктах з дорослими, перекладач та редактор перекладів.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]