ISSUE № 1(11) (2012)
ТИТУЛЬНА СТОРІНКА
TITLE PAGE
ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS
ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES
Юлія Кисла
Bиживання за екстремальних умов: Голокост у Бориславі (1941-1944)
Iuliia Kysla
Surviving under extraordinary conditions: Holocaust in Boryslav (1941-44)
Роман Михальчук, Марія Луценко
Журнал "Український Хлібороб" та концепт "жидо-большевизму" на його сторінках у рівненський період видання (січень - жовтень 1942 року)
Roman Mykhalchuk, Mariia Lutsenko
The Notion of "Jewish Bolshevism" in "Ukrainskyi Khliborob" Magazine when Issued in Rivne (January-October, 1942)
ДОКУМЕНТАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА
DOCUMENTAL SOURCES
Гетто у Дубровиці за матеріалами архівно-кримінальної справи Хаїма Сигала
(Публікація Івана Капася)
Ghetto in Dubrovytsia as Reflected in Khaim Syhal's Criminal File
(Publication by Ivan Kapas)
Уничтожение евреев в г. Ровно в начале ноября 1941 года в свете немецких документов
(Публикация Александра Круглова)
The Destruction of Rivne Jews in November 1941 as Reflected in the German Documentation
(Publication by Aleksandr Kruglov)
РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS
Іван Дерейко
Клименко Олег,Ткачов Сергій. Українці в поліції в рейхскомісаріаті "Україна": німецький окупаційний режим на Кременеччині у 1941-1944 рр. - Харків: Ранок-НТ, 2012. - 272 c.
Юрій Радченко
Козицький Андрій. Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ ст. (причини, особливості, наслідки). Навч. посібник. - Львів: Літопис, 2012. - 608 с.
Іван-Павло Химка
Medykowski Witold. W cieniu gigantow: Pogromy 1941 r. w bylej sowieckiej strefie okupacyjnej. Kontekst historyczny, spoleczny i kulturowy. - Warszawa: Instytut Studiow Politycznych Polskiej Akademii Nauk, 2012. - 445 s.
БІБЛІОГРАФІЯ
BIBLIOGRAPHY
SUMMARIES
ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS
АВТОРАМ
FOR CONTRIBUTORS
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]