Пост-проєктна зустріч учасників "Музеї: Переосмислення"
Наприкінці 2023 року УЦВІГ, за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, завершив проєкт "Музеї: Переосмислення". Він був спрямований на підтримку локальних українських музейних та культурних закладів, заохочення їхнього мережування та комунікації між собою й зібрав надзвичайно мотивованих учасниць та учасників з 16 культурних закладів з усієї країни.
Спільно ми шукали шляхи, аби сприяти культурним установам переосмислити або створити власні експозиції чи культурні заходи щодо висвітлення історії Голокосту та Другої світової війни в умовах повномасштабної війни росії проти України. Й це нам вдалося.
За кілька місяців після офіційного завершення проєкту ми вирішили зібрати онлайн учасниць та учасників ще раз, аби поділитися своїми здобутками, оцінити вплив проєкту на власні заклади та їхніх відвідувачів, поговорити про майбутні плани та нові ідеї, що виникли внаслідок участі в проєкті, продумати нові шляхи співпраці та взаємодопомоги.
Варто сказати, що через певний час після завершення проєкту учасниці та учасники високо оцінили отримані можливості. Попри стислі строки й дуже інтенсивну роботу, проєкт, за словами колег, поклав початок тривалому шляху змін у їхніх культурних установах: за однією ідеєю виникли інші, викристалізувалися наступні кроки, вдалося апробувати нові підходи до формування експозицій, залучити нових відвідувачів та навіть співавторів екскурсій, втілити нові формати зв’язку з аудиторією. Проєкт лишив по собі «тверді» результати та численні перспективи. Головне, що внаслідок активної співпраці та взаємних відвідань вдалося побудувати тісний колектив та започаткувати традиції взаємопідтримки, котрі триватимуть і надалі.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]