Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» Другий онлайн-семінар, жовтень, 2020 р.
У рамках Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» 26-27,29 жовтня 2020р. відбувся другий онлайн семінар. Остання зустріч проходила в травні та показала високу зацікавленість учасників темою історії Голокосту. Протягом усього періоду слухачі курсу отримували наукові матеріали, які дали можливість заглибитися в тему та відповісти на запити учасників. Тому проведення семінару стало логічним продовженням плідної роботи.
Цього разу до лекторів УЦВІГу долучились німецькі колеги з Будинку Ванзейської конференції, тому семінар став поєднанням німецького та українського досвіду вивчення історії Голокосту та проблематики культури пам’яті про жертви націонал-соціалізму. Потрібний темп заняттю задав Карстен Майєр-Вільфгаузен – керівник консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні, якій не тільки привітав учасників, а й звернув увагу на важливість досліджуваної теми.
Заняття Рут Пройссе – керівниці Освітнього відділу «Будинку Ванзейської конференції» - акцентувало увагу на педагогічних та наукових проєктах, які реалізовуються на базі музею, науковець розповіла про практичні аспекти роботи з матеріалами та історичним простором. Логічним продовженням теми пані Рут стало заняття Тетяни Маникіної, співробітниці музею, зосереджене на роботі постійнодіючої виставці в «Будинку» та комунікації з групами відвідувачів. Крім того, пані Тетяна присвятила велику увагу методиці роботи з фото світлинами як історичними джерелами та поділилась практичними порадами з учасниками курсу. Як завжди, майстерно організував дискусію пан Анатолій Подольський на основі матеріалів для випереджального завдання. Предметом дискусії стали дослідження окупаційної преси та її вплив на суспільство. Багато запитань, думок та коментарів свідчили про те, що робота над цією темою має продовжуватись і надалі.
Завершальним етапом зустрічі стали заняття пані Надії Уфімцевої – лекторки та тренерки освітніх програм УЦВІГу та пані Софії Шмітц - керівниці проєкту «Камені спотикання» (м.Берлін). Два заняття об’єднала одна тема – встановлення «Каменів спотикання» в Німеччині та Україні. Не можна сказати, що було порівняння реалізації проектів в різних країнах, це було більше обмін досвідом та планами.
Загалом, спокійна та робоча атмосфера семінару дала можливість не лише заглибитися в тему, а й поставити перед собою нові завдання на майбутнє. Від імені всіх учасників курсу ще раз дякуємо нашим німецьким колегам та співробітникам УЦВІГу за можливість взяти участь у змістовному та цікавому заході.
Марина Мегельбей,
координаторка проекту
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]