Голокост на Буковині на уроках історії. Дидактичні матеріали для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. Чернівці, 2014.
Ці матеріали призначені для допомоги вчителям історії чернівецьких шкіл, вони повинні стати відправною точкою для усвідомлення школярами Голокосту не тільки як феномена іноземній історії (в якості якого він викладався раніше), але як частини їх власної історії, історії Чернівців. Пропоновані дидактичні матеріали підготовлені фахівцями Чернівецького Музеї історії євреїв Буковини та одним з відомих українських викладачів та методистів з тематики історії Голокосту Наталії Герасим.
Ці матеріали – гарний приклад навчальної та методичної діяльності в царині вивчення історії Голокосту на регіональному та локальному рівнях. Історія єврейської громади Чернівців міжвоєнна, насичена величезним масивом матеріалів. Період румунської окупації та трагедії громади чернівецьких євреїв також має значний обсяг архівних документів та матеріалів. Таким чином, це створює можливість вивчати це із застосуванням методичного апарату та відеосвідчень, що зроблено в даному навчальному посібнику. Цей посібник може слугувати важливим прикладом для освітян, що займаються проблематикою викладання історії Голокосту в інших регіонах нашої країни.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]