«Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи». Дискусія
До Всесвітнього дня народонаселення, що відзначається 11 липня, в Музеї війни відбудеться розмова «Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи».
Буде проведено порівняльний аналіз демографічних втрат України під час Другої світової війни та втрат України внаслідок війни Росії проти України, розпочатої в 2014 р. та її активної фази з 24 лютого 2022 р.
Стосуватиметься розмова таких аспектів:
• Вплив Другої світової війни на склад народонаселення сучасної України
• Наскільки (не)точними були обрахунки втрат тоді і як це робиться тепер
• Осідання українців за кордоном після Другої світової війни і після широкомасштабного вторгнення в 2022 р.
• Народонаселення України після Перемоги: розподіл місто/село, вікова структура, чи буде відчуватися гендерний голод, національна палітра.
У ході розмови будуть показані кадри з документального фільму «1377 – спалені заживо», щодо українських сіл, постраждалих під час ІІ світової війни, а також підбірка роликів з сіл деокупованої території Херсонщини: Чорнобаївки та Музиківки, записаних відеопорталом «Вгору» (м. Херсон).
Спікери та гості заходу:
- Генеральний директор Музею Юрій Савчук;
- Олександр Лисенко, проф. д.і.н, Інститут історії України НАН України,
- Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України;
- Йоанна Конєчна-Саламатін (онлайн-включення), Соціологічний факультет Варшавського університету
- модератор – старший науковий співробітник Музею Роман Кабачій
Запрошуємо до участі!
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]