«Бабин Яр: рефлексія» Виставка студентських робіт
З 26 вересня по 3 жовтня 2023 року на базі ВСП «Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки НАУ проходила виставка студентських робіт, присвячена роковинам трагедії Бабиного Яру «Бабин Яр: рефлексія»
Підтримку у відкритті виставки у ВСП «КФКТЕ НАУ» надав Український центр вивчення історії Голокосту.
29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них були київські євреї, а також роми, червоноармійці, комуністи, підпільники ОУН, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового вбивства людей.
Урочисте відкриття виставки відбулось 26 вересня 2023 року. В заході взяли участь викладачі та студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» та ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій», а також за безпосередньої участі кандидата історичних наук, директора УЦВІГ Анатолія Подольського.
В своїй промові Анатолій Юхимович згадав історичні події вересня 1941 року в Києві, розповів про розстріли цивільного населення в Бабиному Яру до 1943 року, цинічне ставлення радянської влади до події (зокрема, приховування правди від людей та заборону вшановувати пам’ять розстріляних) та висловив слова вдячності сучасному молодому поколінню, яке вміє співпереживати та співчувати загиблим людям, яких ніколи не знали.
На відкритті виставки також виступили студенти, які розповіли про свої емоції та переживання під час підготовки робіт, зокрема, студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» Ковтун Павло, Тропотяга Олександра, Старовецька Рєгіна та студенти ВСП «КФК МРФТТ ДУІТ» Деревлюк Дар’я, Осадча Каріна та Макаров Михайло.
Свої творчі роботи на виставці представили студенти ВСП «Київський фаховий коледж комп'ютерних технологій та економіки НАУ»:
Якименко Іван
Кочетова Діана Кириченко Крістіна
Потебний Ростислав
Старовецька Рєгіна
Карнаухов Максим
Миронова Діана
Петрик Анастасія
Валько Даша,
Тропотяга Олександра
Ласкава Єлизавета
Ковтун Павло
Деркач Нікіта
Сомов Микола,
Пліско Іван
Кирпач Анна
Юрченко Анастасія
Мязіна Валерія
Рубан Катерина
Зуєва Маргарита
Новосельський Михайло
Романовський Дмитро.
До виставки долучилися студенти Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства:
Гайщук Олександра
Микола Булах
Надія Ковалевич
Пивоваренко Вероніка
Вікторія Ярмощук
Кременецька Марго
Левченко Анастасія
Логвиненко Андрій.
Керівник – Тетяна Гаврик, голова комісії соціально-гуманітарних дисциплін.
Також на виставці представлені роботи студентів ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій». Свою творчість продемонстрували:
Деревлюк Дар’я
Осадча Каріна та Макаров Михайло.
Керівник – Юлія Давидова, викладач суспільно-правових дисциплін.
Координатор виставки: Оксана Бачиш,
викладач суспільних дисциплін ВСП «КФКТЕ НАУ».
Фотогалерея
1.Відкриття виставки
2. Студентські роботи
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]